Łuszczyca Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Warto się zarejestrować - po zalogowaniu dostępne są dodatkowe opcje na forum i nie wyświetlają się reklamy

Poprzedni temat «» Następny temat
Alkohol a łuszczycza
Autor Wiadomość
michar 

Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 11:04 pm   

a z tego co ja słyszałem to jabłka nie są wskazane ł , więc mnie to trochę dziwi :neutral:

EWaa

Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 8:52 am   

Jabłka??? pierwsze słyszę....Jabłka pobudzaja nasze jelita do pracy, a wiadomo , ze opróżnianie w przypadku ł. jest b.ważne.

ewa49 

Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 6:32 pm   

Ewaa ma racje. Jablka swietnie wplywają na trawienie, są lekkostrawne, mają witaminy, nie są uczulające w przeciwienstwie np. do truskawek. Ja oprocz jablek uwielbiam sliwki.

Maściożerca
http://jacenty50.blogspot.com/

Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 8:50 pm   

Ewa jak to Ewa wzorem pramatki ma słabość do jabłek :)

ewa49 

Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 7:23 pm   

My ,Ewy ,jablka mamy we krwi :) ))))

Emigrant 

Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 8:25 pm   

...ale wróćmy do bananów, czy jedzenie ich szkodzi, czy raczej są obojętne na ł.?

ewa49 

Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 8:42 pm   

Napewno nie szkodzą ale podobno tuczą

Maściożerca
http://jacenty50.blogspot.com/

Wysłany: Sro Kwi 08, 2009 11:22 pm   

Ja uważam że nasz organizm sam sugeruje co mu potrzebne i co powinniśmy jeść i pić. W jaki sposób? Po prostu to co nam potrzebne to nam smakuje. Zauważcie że gdy coś bardzo długo i bez opamiętania będziemy jeść to to nam w końcu zbrzydnie na tyle że nie będziemy na to mogli patrzeć. Ja uważam że to właśnie organizm informuje nas w ten sposób że właśnie nasycił się jakimś mikroelementem i już go nie potrzebuje.Dlatego myślę że powinniśmy jeść to co nam smakuje.

Jeśli chodzi o cytrusy to myślę że o wiele lepiej jest zjeść jabłko. Dlaczego? Ponieważ nasi przodkowie od tysiącleci przyjmowali takie owoce i pokarmy i jesteśmy przystosowani do ich spożywania trawienia itd. Nie jestem wrogiem pomarańczy, mandarynek czy innych cytrusów ( choć bardzo rzadko spotkałem banany które mi smakowały) i myślę że gdy od czasu do czasu pojemy ich to nic złego się nie stanie.

Alkohol wg mnie jest dla ludzi ale dla tych którzy pomiędzy uszami nie mają pustki.Choć łuszczyca nie lubi wódki to wypicie kielicha przy jakieś uroczystości pewnie nie będzie "grzechem śmiertelnym " łuszczyka.

Najciekawsze jest to że na temat diety wypowiada się maściożerca :razz:
Nie przypuszczam by słowianie przywykli do diety maściowej :)

Emigrant 

Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 8:06 pm   

Mam pytanko: Czy macie tak, że czasem swędzi Was cała skóra? Najczęściej zdarza mi się to jak się ''zagrzeje'' za bardzo przy wysiłku fizycznym, wtedy normalnie nie moge przestać sie drapać po całej skórze :sad:
A przy okazji, jakie posiłki jadacie? przy mojej aktywności fizycznej nie jestem w stanie wyeliminować mięsa, opadłbym z sił :razz: Narazie jestem na etapie ograniczania cukru, choć też by czasem się przydał jakiś ''dopalacz'' :wink:

ewa49 

Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 9:47 pm   

Emigrant z tego co napisales wnioskuje ze ciezko pracujesz fizycznie, wiec powinienes jesc mieso ,wedliny no bo z czegos musisz brac sily. Ja zbyt ciezko fizycznie nie pracuje wiec tych kalorii mi duzo nie potrzeba.Kilka lat temu dostalam straszne uczulenie. Byly dni ze w ciagu kilku minut wyglądalam jak gdybym byla poparzona wrzątkiem ,dostawalam gorączke a po kilku godzinach wszystko wracalo do normy. Dermatolog nie byl w stanie stwierdzic na co mam alergie. Wyslal mnie na testy ,czy moze jestem uczulona na siersc psa. papugi, posciel, proszek do prania , pylki roslin i inne tam....Okazalo sie ze przez kilka miesiecy nie moglam jesc jajek, majonezu. serow bialych ,mleka , smietany wogole produktow zawierających bialko . Nie bylo to moze zwiazane z luszczycą ale pisze to dlatego aby powiedziec ze nigdy nie wiadomo co zainicjuje luszczyce czy jakies problemy ze skorą. Ze jest to bardzo indywidualna sprawa i musisz sam obserwowac co Ci sluzy a co nie.Sporo osob pisze ze luszczyca zwiazana jest z wątrobą ,mysle ze to prawda i to co szkodzi wątrobie ,szkodzi luszczykom.

Emigrant 

Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 9:05 am   

Dzięki Ewka, problem w tym, że jak by tak ograniczać te produkty to spożywania, bo szkodzą, to wnet nic bym nie zjadł :wink: Ale spróbuje powalczyć z nabiałem, narazie mam problem z ł. na czole, wysypało mnie dość sporo, i o ile skóra głowy się goi, tak tego z czoła nie mogę się pozbyć :???:

ewa49 

Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 3:18 pm   

Radzilam juz komus jak sie pozbyc luszczycy w uszach. Przy kazdej okazji np. kiedy ogladasz TV naszykuj sobie letnią przegotowaną wode i wacikiem umoczonym w wodzie przecieraj sobie czolo, ale delikatnie Rob to 5 minut,pol godziny jak Ci wygodnie i dopoki Ci sie nie znudzi. Potem natrzyj czolo mascią natluszczającą np. hasceral lub flexiderm. I znowu przetrzyj czolo......Mnie pomoglo.Rob to kilka dni lub ...kilka tygodni.

Paweł 

Wysłany: Nie Kwi 12, 2009 11:02 am   

Maściożerca napisał/a:
Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie mam wszystkiego w d... Może dlatego że mam za małą dupę i nie wmieściło by się ??? hmmm sam nie wiem....

Heheheh dobre :D

Ogólnie to ja sobie nie odmawiam niczego. Jem kiedy chce, piję kiedy chcę. Na mnie nie ma to żadnego wpływu.

Co do alkoholu to lekarz mi mówił, że to zależy od człowieka. Jednym szkodzi na łuszczycę innym nie. Mi nie szkodzi :)

Ogólnie lekarz jeszcze mi mówił, że na łuszczycę dobrze jest jeść warzywa strączkowe: fasola, groch, bób itp.

Co do bananów to powiem tylko tyle, że one tuczą. Mają dużo kalorii i ogólnie dużo węglowodanów. Jak ktoś ćwiczy jakieś sporty, to dobrze jest np. po treningu zjeść banana, bo ma węglowodany, które dają energię, a po treningu zwykle mamy mniej energii.

stary luszczyk 
staryluszczyk

Wysłany: Nie Kwi 12, 2009 11:13 am   

no i prawidlowo pawle .. masz rozsadnego lekarza.. bo nie ma nic gorszego jak popadac w paranoje..przechodzic z jednej skrajnosci w druga..ja wychodze z zalozenia iz zaden rezim..ani pokarmowy.. ani alkoholowy..ani zadne diety nie sprawa cudu..luszczyca wywala kiedy chce i gdzie chce..y mozemy tylko starac sie ja przytlumi..zaleczyc..staram sie tylko nie przesadzac wlasnie z alkoholem i unikac stanow zapalnych..te mi szkodza najbardziej... i po prostu zyje normalnie..bez ograniczen

Paweł 

Wysłany: Nie Kwi 12, 2009 11:18 am   

Właśnie. Co do samego alkoholu, to może wywala po nim wielu ludziom dlatego, bo po ostrej libacji na drugi dzień człowiek jest zmęczony i organizm jest trochę osłabiony. I właśnie ten stan może łuszczyca wykorzystywać.

Odpowiedz do tematu